Drogowcy zakończyli betonowanie i sprężanie głównej konstrukcji nowego mostu nad Białą Głuchołaską.
To jeden z kluczowych etapów inwestycji realizowanej po zniszczeniach powodziowych. Most powstaje wyżej niż poprzednia przeprawa i nie będzie miał podpór w nurcie rzeki, co ma zwiększyć bezpieczeństwo podczas wezbrań.
- informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Nowy obiekt będzie miał ponad 50 metrów długości, dwa pasy ruchu oraz ścieżkę pieszo-rowerową.