Drogowcy zakończyli betonowanie i sprężanie głównej konstrukcji nowego mostu nad Białą Głuchołaską.

To jeden z kluczowych etapów inwestycji realizowanej po zniszczeniach powodziowych. Most powstaje wyżej niż poprzednia przeprawa i nie będzie miał podpór w nurcie rzeki, co ma zwiększyć bezpieczeństwo podczas wezbrań.

 

- informuje Agata Andruszewska z opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nowy obiekt będzie miał ponad 50 metrów długości, dwa pasy ruchu oraz ścieżkę pieszo-rowerową.