W sobotę, 9 maja odbędzie się tam rodzinny piknik. To finał projektu budowy ścieżki pieszo-rowerowej w tej miejscowości.
Wydarzenie organizowane jest na terenie rekreacyjnym przy drodze wojewódzkiej 408. Na uczestników czekają m.in. miasteczko ruchu drogowego, pokazy pierwszej pomocy, symulator wypadków, konkursy oraz atrakcje dla dzieci.
Nie zabraknie też rajdu rowerowego. Piknik potrwa od godz. 11:00 do 14:00.