Ponad 160 osób ruszyło śladami Surmińskiego i Szozdy w Prudniku. Była to już XI edycja Turystycznego Rajdu Rowerowego. Na starcie zameldowali się nie tylko Prudniczanie, ale rowerzyści z całej Opolszczyzny. Malownicza trasa wiodła m.in. przez pobliskie Czechy, a kończyła się w tradycyjnym miejscu.
- mówili Andrzej Sewierski, Małgorzata Halek, Grzegorz Zawiślak i uczestnicy.
Tym razem trasa rajdu liczyła około 24 km.