Około dwukilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej 408 pomiędzy Bierawą a Starym Koźlem będzie wyremontowany. Właśnie została podpisana umowa z firmą, która zajmie się przygotowaniem projektu.

- Kończy się obecnie dobry stan drogi w Starym Koźlu na wysokości boiska, więc to ma dotrzeć do drogi wojewódzkiej nr 425, do tego skrzyżowania tu z ulicą Dworcową w Bierawie. Dwa kilometry drogi ze ścieżką rowerową, jest to można powiedzieć taki ostatni odcinek pomiędzy Kędzierzynem a Bierawą, dojazdem do tej strefy przemysłowej Kędzierzyna, który został. To jest inwestycja, która łączy przede wszystkim A4 z drugim miastem w województwie, miastem przemysłowym, przez który porusza się duży transport zarówno krajowy jak i międzynarodowy -  mówi wójt Bierawy Krzysztof Ficoń, Mirosław Sokołowski, zastępca dyrektora ds. inwestycji w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Opolu oraz Robert Węgrzyn, członek zarządu województwa opolskiego. 


Dodajmy, że do końca 2028 roku ZDW planuje uzyskać pozwolenie na budowę.