W sobotę, 6 września od południa trwał festyn, podczas którego młodzi wolontariusze zbierali pieniądze dla Betani – hospicjum w Opolu.
- Dzisiejszy festyn rodzinny dla Betani jest kolejnym akordem w ogromnym jubileuszu osiemdziesięciolecia, które obchodzi kozielskie liceum. Punktem kulminacyjnym będzie dzień 11 października, kiedy to w liceum będzie odbywał się naprawdę ogromny zjazd – mamy potwierdzonych tysiąc uczestników. W balu weźmie udział trzysta osób. To będzie moment rzeczywiście najważniejszy w rocznych obchodach osiemdziesięciolecia naszej szkoły – powiedział Wojciech Czapla, dyrektor I LO w Kędzierzynie-Koźlu.
Na scenie wystąpili lokalni artyści, jak: Julia Kusz i Dominik Komander – uczestnicy The Voice Kids, czy Julia Konik-Rańda – uczestniczka The Voice of Poland. A także chór I LO – One Love Choir. Zatańczyli także mali breakdancerzy z Funky Kids. Na zakończenie zagrał koncert zespół Shashamane, którego liderem jest Krzysztof Kazanowski – nauczyciel I LO. Zespół w tym roku świętuje swoje 10-lecie.